Saugok save darbe 2019

Socialinė akcija „Saugok save darbe!“ ir protų mūšis „Būkime saugūs ir sveiki darbe!

2019 m. balandžio 26 d. šalia SDG biurų esančiose sankryžose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Marijampolėje, Alytuje, Tauragėje, Utenoje, Mažeikiuose, Visagine ir Šakiuose vyko socialinė akcija „Saugok save darbe!“. Jos metu SDG darbuotojai dėvėdami ryškiaspalves liemenes ir šalmus, sveikina visus vykstančius į darbą su Pasauline darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Akcijos simbolis – darbo pirštinės – dažniausiai naudojama asmeninė apsaugos priemonė ir darbe, ir namuose. Užrašu „Saugok save darbe!“ nešame žinią, kad sauga ir sveikata darbe turi rūpintis visi.

    

UAB „SDG“ (darbuotojų saugos ir sveikatos konsultacijų bei mokymų lyderė Lietuvoje) jau 13 metus iš eilės originaliai pažymi Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną. Pradėta nuo viešų seminarų įmonėse ir organizacijose, o norint įtraukti kuo daugiau žmonių, inicijuota akcija „Saugok save darbe!“ judriose miestų gatvėse. Per trylika akcijos metų išdalinta per 60 tūkst. darbo pirštinių.

Šiais metais iniciatyva „Saugok save darbe!” jungiasi prie Europos saugos ir sveikatos darbe agentūros 2018–2019 m. kampanijos, skirtos efektyviam pavojingų medžiagų valdymui darbo vietoje. Pavojingųjų medžiagų poveikį Europos įmonėse patiria daug daugiau žmonių nei įsivaizduojama. Pavojai dažnai nėra matomi arba nepakankamai suprantami, pavyzdžiui, pavojų gali sukelti dūmai ar dulkės, be to, poveikis gali būti atsitiktinis. Dažnai veiksmų nesiimama tol, kol jau būna per vėlu.

Prastai darbo vietoje valdomos pavojingos medžiagos ne tik kelia nereikalingą riziką darbuotojams, bet dėl jų patiriamos didelės tiesioginės įmonių ir sveikatos sistemų išlaidos. Pavyzdžiui, kancerogenų poveikis darbo vietoje kasmet Europai kainuoja apytikriai 2,4 mlrd. EUR. Iš Europos darbo sąlygų tyrimo matyti, kad nuo 2000 m. nepakito darbuotojų, nurodančių, kad jie bent ketvirtadalį savo darbo laiko patiria cheminių medžiagų poveikį, procentinė dalis ir ji vis dar yra apie 17 proc.

Jau keletą metų akcija „Saugok save darbe!” vyksta visose trijose Baltijos šalyse.  Akciją vykdo SDG grupės įmonės: Latvijos sostinėje Rygoje – SIA „Droša darba garants”, Estijos sostinėje Taline – OÜ „Ohutu Töö Garant“.

„Šia pirštinių dalijimo akcija norime atkreipti visuomenės dėmesį, kad tik kartu galime kurti įmonėse saugaus darbo kultūrą ir kiekvieno požiūris lemia, ar darbo vietose būsime saugūs ir sveiki“, – teigia SDG įmonių grupės prezidentas Eduardas Jasas.

Jau šeštąjį kartą VšĮ Saugi Pradžia kartu su SDG įmonių grupe ir Prekybos, pramonės ir amatų rūmais Pasaulinės darbuotojų saugos ir sveikatos dienos proga kvietė smagiai praleisti vakarą protų mūšyje „Būkime saugūs ir sveiki darbe!“. Regioniniai protų mūšio etapai vyko septyniuose Lietuvos miestuose. Jų laimėtojai balandžio 26 d. rinkosi Kaune, SDG biure, ir susikovė dėl Lietuvos čempionų vardo.

     

Renginį atidarė SDG įmonių grupės prezidentas Eduardas Jasas ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai kancleris Andrius Verbyla.

 

Protų mūšio „Būkime saugūs ir sveiki darbe!“ finalas buvo itin įtemptas, kiekvienas turas turėjo savo lyderius – „Vilniaus valdovai“ nušluostė nosį visoms komandoms pirmajame Sveikatos ture, antrajame Darbo saugos ture į priekį išsiveržė „Grigeo“, trečiajame Ženklų ture visos komandos surinko labai vienodą taškų skaičių, ketvirtajame Asmeninių apsaugos priemonių ture, kurį paruošė UAB SDG Kodas, dalyvių laukė staigmena – geriausiai į klausimus atsakiusi komanda laimėjo UAB SDG kodas įsteigtą specialų prizą, kuris atiteko „ROL Knows Best“ komandai, o penktajame Muzikiniame ture visos komandos prisirinko daug taškų ir gerų emocijų!

     

3-iosios, 2-osios ir 1-osios vietų laimėtojams prizus įsteigė Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir UAB SDG.

Dėl protų mūšio „Būkime saugūs ir sveiki darbe!” nugalėtojų vardo rungėsi 6 komandos: Lemputė (UAB Žilinskis ir Co) iš Kauno, Vilniaus valdovai (AB Swedbank) iš Vilniaus, Caverion (UAB Caverion Lietuva) iš Panevėžio, trečiąją vietą iškovojo ir bronzos medalį laimėjo WV2 (UAB Dovista) iš Marijampolės, sidabro medalis atiteko ROL Knows Best (UAB ROL Lithuania) iš Šiaulių, kuri tik 0.75 balo skirtumu nusileido Grigeo komandai (AB Grigeo) iš Vilniaus!

Sveikiname nugalėtojus, kuriems atiteko pagrindinis prizas – 4 valandų pasiplaukiojimas Bentley Katamaranu, maršrutu Kaunas-Rumšiškės, pilnas šaltkrepšis giros, SDG rankšluosčiai, neapsakomo skonio pyragai ir žinoma, nugalėtojų taurė!

Dėkojame visoms dalyvavusioms komandoms 2019 m. protų mūšyje „Būkime saugūs ir sveiki darbe!“:

UAB ,,Glassbel Baltic“, LKAB „Klaipėdos Smeltė“, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla, UAB „Palangos vandenys“, UAB „Ruukki Lietuva“, UAB „Albright Lietuva“, Grupė — Liuksas, Asociacija „Oranžinis Šaras“, UAB „Panevėžio veislininkystė“, AB „Lietkabelis“, Joniškėlio Igno Karpio Žemės ūkio ir paslaugų mokykla, UAB „Mantinga“, UAB „Dovista“, UAB „Gulbelė“, AB „GRIGEO“, UAB „BOD GROUP“ įmonių grupė, UAB „BSS Grupė“, AB „Vilniaus pergalė“, AB „Swedbank“ (Vilniuje, Šiauliuose ir Kaune), UAB „Baltic metal“, UAB „Aurika“, UAB „A. Žilinskio ir ko“, UAB „Žilinskis ir Co“, UAB „Petva“, UAB „Kauno kogeneracinė jėgainė“, UAB „Genba taste“, UAB „Celsis“, UAB „BSS grupė“, Šiaulių universitetas, UAB „Idlija“, UAB „Apsaga“, UAB „ROL LITHUANIA“, UAB „Vivatrans“, UAB „Dzūkijos statyba“, UAB „Svenheim“.

Taip pat nuoširdi padėka rėmėjams, kurie padeda sukurti šventines akimirkas protų mūšyje „Būkime saugūs ir sveiki darbe!“:

AB „Vilniaus pergalė“, Valstybinė darbo inspekcija, AB „Volfas Engelman“, UAB „Gulbelė“, UAB „Geodėja“, Vilkyškių firminė krautuvėlė, Pilnų namų bendruomenė, UAB „Provincijos mėsa“, Nasa naktinis klubas, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai.