Vaikų vasaros dienos stovykla „Saugučiai“ 2023

Vaikų vasaros stovykla SAUGUČIAI 2022

Vaikų vasaros stovykla SAUGUČIAI 2020

„Saugučiai“ – tai vaikų vasaros dienos stovykla, kurios metu dalyviai įgijo žinių, kaip saugoti save ir kitus įvairiose aplinkose ir situacijose. Stovykla vyko po 5 dienas vienoje pamainoje. Iš viso vykdytos dvi pamainos, dalyvavo 40 pradinių klasių mokinių, trečdalis jų – iš vaikų globos namų.

Stovyklos tikslas – supažindinti vaikus su sauga namuose, mokykloje, gatvėje, internete, viešose erdvėse, paplūdimyje, gaisro atveju, taip pat, kaip saugoti save gamtoje ir pačiam apsaugoti gamtą.

Pirma diena – susitikimas su Kauno m. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos II-ąja komanda bei ekskursija įmonėje UAB „Gerovė“, kurios vadovai papasakojo ir parodė, kaip gaminami patys įvairiausi maišeliai.

Antra diena – susitikimas su Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūne Rasa Zinkevičiene ir geriausiu vaikų draugu Amsiu. Po pietų išvyka į KAUNAS AIRCRAFT MAINTENANCE SERVICES iš arti pamatyti lėktuvus, išbandyti lėktuvo kapitono kėdę bei susipažinti, kaip tvarkomi lėktuvai.

Trečia diena – išvyka į Kuro ir Ežerėlio girininkijas su girininkais Rimu Krasausku, Viktoru Sonda ir Pauliu Vilkevičiumi. Aplankytas norų medis, vandens šaltinis, partizanų žeminė ir piknikas stovyklavietėje Barsukynė. Po pietų SDG įmonių grupės prezidentas Eduardas Jasas supažindino vaikus su bitininkystės amatu bei pavaišino vaikus šviežiu medaus su koriu.

Ketvirta diena – pamoka su SDG Mokymo deparatmento ekspertu apie gaisro gesinimą gesintuvu. Vėliau, išvyka į UAB Coca-Cola HBC Lietuva. Po pietų vyko kūrybinės dirbtuvėlės, kurių metu buvo kuriama „Įspūdžių knyga“.

Penkta diena – išvyka į Girstučio baseiną su 4 ugniagesiais gelbėtojais narais, kurie mokė vaikus atlikti dirbtinį kvėpavimą, papasakojo, kaip elgtis prie vandens telkinių, ką daryti, pamačius skęstantį žmogų, po trumpos apskaitos, ugniagesiai gelbėtojai narai vaikus mokė plaukti. Vėliau piknikas parke, o grįžus į stovyklos teritoriją vaikus pasitiko Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorius, kuris vaikus mokė pavirsti zombiais. Dienos pabaigoje – stovyklos uždarymo šventė su vaikų darbelių paroda, apdovanojimais, šokiais, vaišėmis.

Kiekvieną rytą stovykloje pradėdavome nuo mankštos su profesionaliu Sportshouse treneriu, o dieną užbaigdavome su įvairiais žaidimais kieme.
 

Už tai, kad visos dienos buvo skirtingos, įdomios ir labai labai laukiamos, dėkojame partneriams: Kauno m. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos II-ajai komandai, UAB „Gerovė“, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnei Rasai Zinkevičienei ir geriausiam vaikų draugui Amsiui, UAB „Kaunas Aircraft Maintenance Services“, Kauno rajono Kuro ir Ežerėlio girininkijų girininkams Rimui Krasauskui, Viktorui Sondai, Pauliui Vilkevičiui, SDG įmonių grupės prezidentui Eduardui Jasui, UAB Coca-Cola HBC Lietuva, UAB SDG Mokymo departamento ekspertui Gintautui Žemaičiui, UAB SDG Kodo specialistams Kęstučiui Zabuliui, Linai Žilinskienei ir Viktorijai Navickienei, Girstučio baseinui, Kauno m. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos V-osios komandos keturiems ugniagesiams gelbėtojams-narams, Sportshouse treneriui Deividui Jarašūnui, Nacionalinio Kauno dramos teatro aktoriui Gintautui Bejeriui ir kūrybinių dirbtuvėlių lektorėms Indrei Spitrytei ir Paulinai Ružauskaitei.

Taip pat dėkojame mūsų pagalbininkams savanoriams, kurie žaidė, prižiūrėjo ir saugojo vaikus Dovilei, Adomui, Simonui, Gretai, Emilijai, Viktorijai, Gabijai.

Vaikų vasaros dienos stovykla „Saugučiai“ finansuojama Kauno miesto savivaldybės, pagrindinis rėmėjas Uždaroji akcinė bendrovė SDG.