Esame gamtos vaikai

                                                                                        

​2017

Projekto pareiškėjo VšĮ „Saugi pradžia“ tęstinis projektas „Esame gamtos vaikai“ įvykdytas. Baigiamojo, trečiojo projekto etapo metu Panemunės pradinės mokyklos, Vilijampolės vaikų dienos ir krizių centro, vaikų dienos centro „Užuovėja“ auklėtiniams buvo pravesti edukaciniai užsiėmimai, kurių metu vaikai susitiko su ornitologu. Mažamečiai dalyviai buvo supažindinti su daugeliu Lietuvoje dažnai matomų paukščių rūšių, jiems buvo pasakojama apie grėsmes paukščiams urbanizuotose teritorijose, paaiškinta, kokiose vietose reikia kabinti inkilus ir statyti lesyklas, kaip reikia lesinti paukščius, kaip dažnai papildyti lesyklas „paukščių pyragais“. Ikimokyklinio amžiaus vaikai bei pradinių klasių moksleiviai noriai dalyvavo organizuotose užsiėmimuose, atidžiai klausėsi ir aktyviai uždavinėjo klausimus, pavyzdžiui, kokių spalvų būna paukščių, kaip paukšteliai ras lesyklą, kokiu atstumu galima stebėti paukščius, kai jie atskrenda lesti maisto ir kt.

Po susitikimo su ornitologu, vaikai skubėjo prie didžiųjų lesyklų, kurias projekto dalyvių teritorijose pagamino, pristatė ir įtvirtino UAB „SDG statyba“. Dabar vaikai turi galimybę stebėti atskrendančius paukščius, juos lesinti, pažinti jų gyvenimo būdą. Projektas paliko išliekamąją vertę ne tik vaikų atmintyje. Didžiosios lesyklos ilgus metus džiugins vaikus bei ugdys jų aplinkosauginį sąmoningumą.

Renginių metu vaikai patyrė pažinimo ir atradimo džiaugsmą, sužinojo naujų dalykų apie juos supančios aplinkos reiškinius, paukščius ir pačią gamtą.

Projektą finansavo Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui”.

  

2017

Projekto pareiškėjas VšĮ „Saugi pradžia“ kartu su projekto partneriu UAB „SDG grupė“ vykdo tęstinį (nuo 2013 m.) aplinkosauginio švietimo srities projektą „Esame gamtos vaikai“. Projektas  skirtas Kauno miesto priešmokyklinio ugdymo grupių vaikams ir Kauno miesto mokyklų 1 – 5 klasių moksleiviams. Juo skatinama pažinti gamtą, ją saugoti, kaupti patirtį, sudominant vaikus švietėjiškais užsiėmimais miesto gamtinėje aplinkoje.

Balandžio mėnesio pabaigoje, gegužės mėnesio pradžioje projekto organizatoriai, nešini inkilais aplankė keturis Kauno miesto darželius ir susitiko su juos lankančiais priešmokyklinių grupių auklėtiniais. Susitikimų metu vaikai susipažino su inkiluose pavasarį ir vasaros pradžioje gyvenančiais paukščiais, atpažino paukščius iš nuotraukų, žaidė lietuvių liaudies žaidimą „Skrido žvirblis“. Į darželio teritorijose augančius medžius buvo įkelta po du inkilus, kuriuose, tikimės, įsikūrė varnėnai. Vaikai stebės inkilų gyventojus ir taip geriau pažins mus supančią gyvąją gamtą.

                                            

 

Rudenį toliau tęsime projektą – stebėsime paukščių išskridimą į šiltuosius kraštus, mokysime vaikus globoti pasilikusius žiemai paukštelius.

Projektą finansuoja Kauno miesto savivaldybės programa „Iniciatyvos Kaunui“.

 

 

2016

Nepabūgę lietaus, vėjuotą spalio penktadienį keturių Kauno įmonių darbuotojai aplankė Lapių sąvartyną. Ši aplinkosauginė pažintinė ekskursija – viena iš keleto veiklų, numatytų VšĮ „Saugi pradžia“ vykdomame tęstiniame projekte „Esame gamtos vaikai“, kurio tikslas - tęsti Kauno mieste gyvenančių vaikų, priklausančių rizikos šeimų grupei ir suaugusių pažintį su aplinkos apsaugos svarba šiuolaikiniame pasaulyje.

Išvykos metu 60-ties darbuotojų delegaciją iš UAB „SDG kodas“, UAB „SDG Motors“, UAB „SDG akademija“ bei UAB „Sistemų registras“ sutiko VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centro atstovė Sonata Štabokienė, kuri išsamiai papasakojo apie sąvartyno eksploatavimą, supažindino su jo istorija, pristatė pokyčius po renovacijos. Darbuotojai turėjo galimybę gyvai apžiūrėti eksploatuojamą sąvartyną, įsitikinti, kaip nerūšiuojamos atliekos žaloja mūsų kraštovaizdį, naikina gyvosios gamtos plotus.

Apie mus rašo:

Kauno RATC