„Saugok save darbe“ – 2015

Saugok save darbe!

 

Balandžio 28-ąją minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Taip siekiama atkreipti dėmesį į nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų prevenciją ir paraginti visas suinteresuotas šalis suvienyti jėgas šioje srityje. Profsąjungų organizacijos balandžio 28-ąją pažymi kaip Žuvusiųjų ir sužalotųjų darbe atminties dieną.

Jau devintąjį kartą SDG įmonių grupės darbuotojai šią dieną ryte skubančius į darbą pasitinka dovanodami darbo pirštines su užrašu – „Saugok save darbe!“ Akcija tradiciškai vyksta didžiųjų Lietuvos miestų sankryžos. Per akcijos metus praeiviams išdalinta per 10 tūkstančių porų darbo pirštinių. Akcijos, skirtos Pasaulinei darbuotojų saugos ir sveikatos dienai, tikslas - propaguoti saugaus darbo kultūrą, visuomenėje įtvirtinti nuostatą, kad darbas nėra visavertis, jeigu jis nesaugus, jei dirbant rizikuojama savo ar kitų sveikata ir gerove. Tam pasitelkiamos įvairios priemonės – leidžiami plakatai, rengiami nemokami seminarai, dalijamos asmeninės apsaugos priemonės.

Tradicija tapusią darbo pirštinių dalinimo akciją gatvių sankryžose šiemet jau antrą kartą papildė konferencijos ir protų mūšiai „Būkime saugūs ir sveiki darbe!“ Visą balandžio mėnesį Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių įmonės, organizacijos ar tiesiog aktyvūs ir iniciatyvūs piliečiais dalyvavo protų mūšių pirmuosiuose turuose savo mieste. Simboliška, jog miestų komandos – nugalėtojos, balandžio 28 dieną – Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną –susirungia finale, kuris vyksta Kaune.