„Saugok save darbe“ – 2014

„Būkime saugūs ir sveiki darbe!”

SDG įmonių grupė, kaip ir kiekvienais metais, balandžio 28-ąją minėjo Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną. Tradicija tapusią darbo pirštinių dalinimo akciją gatvių sankryžose šiemet papildė nauja iniciatyva – kartu su Prekybos, pramonės ir amatų rūmais organizuoti protų mūšiai „Būkime saugūs ir sveiki darbe!“

Visą balandžio mėnesį Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių įmonės, organizacijos ir tiesiog aktyvūs piliečiai buvo kviečiami dalyvauti protų mūšių pirmuosiuose turuose savo mieste. Simboliška, jog miestų komandos–nugalėtojos, balandžio 28 dieną susirungė finale, kuris vyko Kaune. Šiuo smagiu ir intelektualiu šventiniu renginiu buvo siekiama atkreipti kiekvieno dėmesį į aktualias darbuotojų saugos ir sveikatos problemas Lietuvoje ir pasaulyje, pasidalinti patirtimi, žiniomis ir paskatinti kiekvieną būti atsakingu tiek už save, tiek už savo kolegą ar šeimos narį.

Balandžio 28 dieną vykusiame finale “galvas surėmė” net 8 komandos–finalistės : E-bros (E- Bros, UAB), Kietu buku daiktu (Aleksandro Stulginskio universitetas), Konkurentai (VDU teisės fakulteto studentai) iš Kauno, Klevo lapai iš Panevėžio; Misija Nulis (Philip Morris Lietuva, UAB) iš Klaipėdos; BITE (Bitė Lietuva, UAB) iš Vilniaus; Rol-Statga (Statga, UAB) ir Spartuoliai (Karinės oro pajėgos) iš Šiaulių.

Žaidimo nugalėtojais surinkę daugiausiai taškų tapo UAB “Bitė Lietuva“ komanda iš Vilniaus. Jai už įspūdingą žaidimą buvo įteikta atminimo statulėlė ir vertingas prizas – kuponas komandos poilsiui Visuomenės harmonizavimo parke. Antrosios ir trečiosios vietų nugalėtojai – A.Stulginskio universiteto komanda ir UAB „Statga“ komanda taip pat buvo pasveikintos ir apdovanotos atminimo prizais.

Renginio metu buvo ir linksmų akimirkų, ir naujų žinių bei atradimų, netikėtų klausimų bei sprendimų, smagaus juoko ir geros nuotaikos. Dalyviai džiaugėsi prasmingai ir įdomiai praleidę vakarą, įgavę naujų žinių darbuotojų saugos ir sveikatos tema, sveikino organizatorius už šią naudingą ir reikalingą iniciatyvą. Deja, nelaimingų atsitikimų darbo vietoje statistika Lietuvoje nėra džiuginanti, tad tokiomis akcijomis atkreipiamas didesnis visuomenės dėmesys, skatinamas  dėmesys saugai ir sveikatai darbe.