„Saugok save darbe“ – 2013

Jau dešimt metų minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena

 

Balandžio 28 d. minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Tarptautinė darbo organizacija (International Labour Organization) nuo 2003 m. organizuoja tarptautinę kampaniją paminėti šią dieną, skatindama nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų prevenciją. Šios dienos ištakos susijusios su Tarptautine žuvusiųjų ir sužalotųjų darbe atminties diena, kuri pirmą kartą buvo paminėta 1989 m. balandžio 28 dieną.

Kiekvienais metais minint Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną atkreipiamas dėmesys į vieną aktualią šios srities problemą. 2013-tieji metai skirti profesinių ligų prevencijai. Profesinė liga - tai darbuotojo sveikatos sutrikimas, sukeltas kenksmingo darbo aplinkos poveikio. Profesinių ligų valstybės registro duomenimis 2013 m. pirmą ketvirtį užregistruoti 108 profesinės ligos atvejai Lietuvoje. Daugiausiai atvejų nustatyta Tauragės (26), Kauno (20) ir Alytaus (16) apskrityse. Pagrindinės profesinių ligų grupės - jungiamojo audinio, raumenų ir skeleto (56%) bei nervų sistemos (26%) ligos.

Jau septintus metus SDG įmonių grupės darbuotojai minėdami Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną organizuoja akciją „Saugok save darbe!“. Akcija siekiama atkreipti visuomenės dėmesį , kad savo sveikata ir saugumu darbe reikia rūpintis patiems. Šiais metais akcija „Saugok save darbe!“ vykdoma itin plačiai - septyniolikoje Lietuvos miestų balandžio 26-tąją bus dalinamos darbo pirštinės, lankomasi įmonėse, kuriose itin svarbi sauga darbe, skaitomos nemokamos paskaitos, Tauragėje eksponuojama mokinių meno kūrinių paroda darbuotojų saugos ir sveikatos tema, gegužės mėnesį penkiuose miestuose bus organizuojamos konferencijos „Būkime saugūs darbe!“.

„Tikimės, kad tokios socialinės akcijos kaip „Saugok save darbe!“ padės vis daugiau darbuotojų suprasti, kad savo sveikata svarbu rūpintis ne tik gyvenime, bet ir darbo metu“, - teigia akcijos organizatoriai.