„Saugok save darbe“ – 2012

Balandžio 28-ąją minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Šios dienos ištakos susijusios su Tarptautine darbe žuvusiųjų ir sužalotųjų atminties diena, kuri 1989 m. balandžio 28 dieną buvo paminėta pirmąkart, norint pabrėžti, kad privalu įgyvendinti teisę dirbti saugiomis ir sveikomis sąlygomis visur ir visada.

Kaip ir kasmet SDG įmonių grupė pažymėdama Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną jau šeštą kartą organizavo socialinę akciją „Saugok save darbe“, kurios metu didesnių miestų sankryžose praeiviams dalinamos darbo pirštinės, lankomasi įmonėse, kuriose itin svarbi darbų sauga, įmonės skyriuose skaitomos nemokamos paskaitos darbuotojų saugos ir sveikatos tema.

SDG grupės įmonių tikslas ne tik teikti paslaugas darbuotojų saugos ir sveikatos srityje, bet ir skleisti saugaus darbo kultūrą.  Tad šiai šviečiamajai veiklai plėsti 2010 m. buvo įkurta viešoji įstaiga „Saugi pradžia“, kuri perėmė visų SDG grupės įmonių socialinių akcijų organizavimą ir išplėtė veiklą naujais saugaus elgesio projektais.

„Nors LR Darbo kodeksas nurodo, kad už darbuotojo saugią darbo vietą yra atsakingas darbdavys, tačiau be pačių žmonių sąmoningumo veiksmingi rezultatai nebus pasiekti“, - teigia Rūta Jasienė, VšĮ „Saugi pradžia“ direktorė. „Taigi organizuodami įvairius projektus ir ypač socialinę akciją „Saugok save darbe“ siekiame visus – nuo mažiausių visuomenės narių iki dirbančiųjų – įpratinti rūpintis savo saugumu patiems“.

Siekiant atkreipti dar didesnį visuomenės dėmesį į darbuotojų saugos ir sveikatos svarbą, šiais metais socialinė akcija „Saugok save darbe“ buvo papildyta naujais renginiais – Kaune, Laisvės alėjoje balandžio 27-ąją žygiavo spalvinga eisena, visą praėjusią savaitę vyko radijo viktorinos didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Į akciją šiais metais įtraukti ir vaikai – balandžio mėnesį Kauno rajono mokyklose buvo skaitomos paskaitos priešgaisrinės saugos tema, kurias išklausę moksleiviai dalyvavo piešinių konkurse „Atsargiai su ugnimi“.

„Tikimės, kad tokios socialinės akcijos kaip „Saugok save darbe“ padės vis daugiau darbuotojų suprasti saugos ir sveikatos svarbą bei patiems aktyviai įsitraukti į darbuotojų saugos ir sveikatos gerinimą visoje Lietuvoje ar bent jau savo įmonėje“, - viliasi R. Jasienė.