„Kalėdinės vaikų svajonės“ - 2014

Projektas „Kalėdinės vaikų svajonės“ – atvirukais virtę norai, keliaujantys iš širdies į širdį.

 

VšĮ „Saugi pradžia“ džiaugiasi, jog ketvirtus metus iš eilės vykstantis ir gražia tradicija spėjęs tapti projektas „Kalėdinės vaikų svajonės“ ir šiemet džiugino spalvingais atvirukais, o vaikus – dovanomis.

Šis projektas ne tik padeda išsipildyti vaikų globos namuose gyvenančių vaikučių svajonėms, bet, svarbiausia, padrąsina juos siekti užsibrėžtų tikslų, paprastomis priemonėmis išmoko vertinti įdėtas pastangas, skatina savarankiškumą, kūrybiškumą, suvokimą, jog siekiant svajonių svarbiausia ne laukti, kol kas nors jas išpildys, o pačiam įdėti pastangų ir imtis veiksmų, jog svajonės taptų realybe.

Šiais metais projekte dalyvavo vaikų globos namai ir vaikų dienos centrai beveik iš visos Lietuvos , buvo sukurta apie 5000 kalėdinių atvirukų, išpildyta gausybė svajonių.

Vaikų globos namų atstovų teigimu, šis projektas išties naudingas, kasmet vaikai laukia, kada galės kurti atvirukus, vis įsitraukia ir tie, kurie prieš tai skeptiškai žiūrėjo į dalyvavimą projekte. Kūrybinis procesas kuriant atvirukus vaikams teikia džiaugsmo. Taip pat ugdomas ir suvokimas, jog svajonės gali pildytis, jei  įdėsi pastangų. Pasak vieno socialinių paslaugų centro užimtumo specialistės, „šis projektas reikalingas. Vaikai skatinami dirbti, o už darbelį atlyginama“. O kaip teigia vienų vaikų globos namų direktorė: „projektas „Kalėdinės vaikų svajonės“ yra tikrai geras užsiėmimas, vaikams, atsiskleidžia jų gabumai ir atsakingumas darant atvirutes. Vaikai užrašydami savo svajones susimąsto, ko jiems labiausiai trūksta ar reikia, tuo pačiu uždirba pinigėlių, už kuriuos jie gali nusipirkti jiems būtinų daiktų ar įgyvendinti nors vieną savo svajonę.“

Šių metų projekto naujovė – vaikučių kurtus atvirukus buvo galima įsigyti knygynuose. Ypatingai dėkojame šiems knygynams, prisidėjusiems prie „Kalėdinių vaikų svajonių“: UAB „Humanitas“ knygynui „Tūkstantis ir viena knyga“ (Kaunas), Centriniam knygynui (Kaunas), Šv. Kazimiero knygynui (Kaunas), Reginos Urlikienės knygynui (Kaunas). Išties maloniai nustebino knygynų darbuotojų geranoriškumas ir nuoširdumas skleidžiant kalėdinę vaikų kurtų atvirukų dvasią.

Taip pat malonu, jog geranoriškai prie šio projekto prisidėjo ir Kaune esanti kavinė „Punto Jazz“, kurioje prieš Kalėdas taip pat sklandė vaikų kurtų atvirukų šventinė atmosfera.

Kaip ir kasmet, prie projekto prisidėjo ir UAB „Theca furniture“, vaikų globos namams dovanodama baldus bei leidykla „Alma litera“, pradžiuginusi vaikus knygelėmis. Saldžiomis dovanėlėmis atokesnių Lietuvos kampelių vaikučius, gyvenančius globos namuose, šiemet pradžiugino prekybos centrų tinklas „RIMI“.

Dėkojame visoms įmonėms ir privatiems žmonėms, įsigijusiems kalėdinių atvirukų projekto metu, ir tiems, kurie pildė vaikučių svajones ar kitaip prisidėjo prie to, jog šis gražus projektas ir toliau džiugintų tiek vaikučių, gyvenančių globos namuose, tiek ir mūsų visų širdis!