„Kalėdinės vaikų svajonės“ - 2012

Projekte „Kalėdinės vaikų svajonės“ įgyvendintos globos namų vaikų svajonės

ISTORIJA

Projekto „Kalėdinės vaikų svajonės“ istorija prasideda 2010 metais, kai konsultacijų kompanijai „SDG“ kalėdinius atvirukus, skirtus įmonės klientams ir partneriams, sukūrė vaikų globos namų auklėtiniai. Kitoje atviruko pusėje vaikai surašė savo kalėdines svajones, kurioms taupė pinigėlius, gautus už sukurtus atvirukus. Projekto idėją parėmę socialiai atsakingi UAB „SDG“ partneriai ir klientai išpildė kai kurias vaikų svajones.

Konsultacijų kompanijos „SDG“ vykdytų socialinių projektų organizavimą perėmusi VšĮ „Saugi pradžia“ šiais metais išplėtė projektą - sukurti kalėdinius atvirukus buvo pakviesta daugiau vaikų globos namų auklėtinių, netradiciškai pasveikinti savo klientus buvo pasiūlyta ir kitoms įmonėms. Šiųmetiniame „Kalėdinės vaikų svajonės“ projekte dalyvavo 23 vaikų globos namai iš visos Lietuvos, atvirukus kūrė beveik 400 jų auklėtinių. Užsisakiusios kalėdinius vaikų rankų darbo atvirukus įmonės džiaugėsi gražiais atvirukais, stebėjosi vaikų originalumu.

SVAJONIŲ ĮGYVENDINIMAS

Vaikams buvo atlyginta už jų įdėtą kūrybinę energiją – kiekvienas vaikas už sukurtą atvirukų kiekį gavo atitinkamą pinigų sumą, kurią skyrė savo kalėdinei svajonei. Tačiau projekto organizatoriai labiausiai džiaugiasi, kad beveik 150 vaikų iš globos namų buvo išpildytos svajonės, užrašytos kitoje atvirukų pusėje. Daugiausiai dovanų projekto organizatoriams sunešė SDG įmonių grupės darbuotojai, kurie neskatinami nupirko dovanas pasirinktiems vaikams. Idėja užsikrėtė ir taip pat vaikų svajones įgyvendino UAB „Elektromontuotojas“ bei UAB „Senukų prekybos centras“ darbuotojai.

Iniciatyvą parodė ir įmonės, sutikusios įgyvendinti vaikų svajones - UAB „Šakių monolitas“ perdavė vaikams 3 skaitmenines laikmenas, UAB „Cipel baltica“ Giedriui iš Marijampolės socialinės globos centro padovanojo dviratį, UAB „Senukų prekybos centras“ direktorius asmeniškai nuvežė dviratį vaikui, kurio atviruką gavo kaip kalėdinį sveikinimą iš UAB „SDG“.

Švenčių laikotarpiu Kauno rajono Pagynės ir Marijampolės „Putinas“ vaikų globos namų bei Marijampolės socialinės pagalbos centro „Kartų namai“ Vaikų socialinės globos padalinio auklėtiniai sulaukė svečių - Kalėdų senelio ir Snieguolės su dovanomis visiems atvirukus kūrusiems vaikams. Netikėtu Kalėdų senelio ir Snieguolės apsilankymu bei įgyvendintomis svajonėmis vaikai labai džiaugėsi. Patikrinę, ar Kalėdų senelio barzda tikra, įsitikinę, kad jis tikrai atvažiavo pas juos, globos namų auklėtiniai įsidrąsino pademonstruoti savo talentus bei negalėjo nuslėpti džiugesio, išgirdus savo vardą ir gavus savo svajojamą daiktą. Kai kurių vaikučių dovanos buvo didesnės už juos pačius! Visi bendravę su Kalėdų seneliu buvo apdovanoti saldainiais, mandarinais bei piešimo sąsiuviniais.

Nors žiemos šventės jau praėjo, tačiau kalėdinės vaikų svajonės vis dar pildosi – įmonės, gavusios atvirutes, susisiekia su vaikų globos namais ir perduoda dovanas, kurios buvo užrašytos kitoje gauto atviruko pusėje.

RĖMĖJAI IR ENTUZIASTAI

VšĮ „Saugi pradžia“ džiaugiasi dideliu susidomėjimu projektu „Kalėdinės vaikų svajonės“ ir dėkoja įmonėms bei asmenims, susivienijusiems geriems darbams bei prisidėjusiems prie šio projekto įgyvendinimo: UAB "SDG", UAB „SDG kodas“, UAB „SDG grupė“, UADBB „Rizikos valdymo specialistai“, UADBB „Kreditų draudimo brokeris", UAB „Skolų valdymo partneris", Investors' Forum asociacijai, UAB „Raudonių ūkis", UAB „Algol Chemicals", UAB „Astin-Baltic“, Alvydui Aleknavičiui, UAB ,,Jūros paštas", UAB „Elektromontuotojas", UAB „Tauraplastas“, UAB „LB auditas", UAB „Moderni klasika", forumui www.pokeriokarta.com, pokerio klubui „Presto club“, UAB „Cipel baltica“, UAB „Šakių monolitas“. Šis sąrašas nėra galutinis, nes įmonės vis dar susisiekia su projekto organizatoriais, norėdamos įgyvendinti vaikų svajones.