Apsaugokime mūsų ateitį 2022

 

Šiemet jau penkiolikti metai, kai VŠĮ „Saugi pradžia“ organizuoja socialinę akciją „Apsaugokime mūsų ateitį“. 2008-aisiais, akciją pradėjusi konsultacijų kompanija „SDG", 2011 metais šią iniciatyvą perdavė VšĮ „Saugi pradžia". Per 14 socialinės akcijos gyvavimo metų, aplankytos 500 mokyklų visoje Lietuvoje, išdalinta daugiau nei 47 tūkst. atšvaitų. 

Šiais metais prie projekto „Apsaugokime mūsų ateitį“ prisijungė 43 verslo įmonės, aplankyta daugiau kaip 200 mokyklų ir jose mokytis pradėję daugiau kaip 3000 pirmokų.

Sukurti verslą yra geras darbas

Paklausta, kodėl verslas daro gerus darbus, VŠĮ „Saugi pradžia“ direktorė Rūta Jasienė, stebisi, o kodėl verslas neturėtų jų daryti?

„Dauguma verslininkų pasakys, kad verslas nėra kuriamas tik dėl pinigų. Verslas yra kuriamas dėl idėjos, kurią nori įgyvendinti ir kuri būtų naudinga žmonėms. Ir jeigu tau pavyko sukurti pelningą verslą, tai rodo, kad tavo idėja - verta dėmesio, o verslo strategija - sudėliota teisingai ir aktualiai. Manau, kad jau pats verslo sukūrimas yra geras darbas, ypač, jeigu verslas yra kuriamas sąžiningai ir skaidriai. SDG verslo idėja – rūpintis darbuotojų sauga ir sveikata, todėl vienas iš šios socialinės akcijos tikslų, kad žmogus augtų su mintimi, kad saugumas – tai ir jo asmeninis rūpestis. Ši socialinė akcija yra labai susijusi ir su mūsų SDG konsultacijų kompanijos teikiama paslauga,“ – pasakojo R. Jasienė.

 

Akcijos idėja ir asmeninis saugumas

Socialinės akcijos „Apsaugokime mūsų ateitį“ idėją – dalinti atšvaitus, kaip saugos priemonių simbolį, pasiūlė darbuotoja, tuo metu dirbusi su šiomis prekėmis.

„Viešoje erdvėje vis daugiau dėmesio buvo skiriama saugiam eismui ir akcentavimui, kad tamsiu paros metu privaloma dėvėti atšvaitus. Mūsų idėja dalinti atšvaitus pradinukams, kad jie būtų matomi kelyje, atitiko laikmetį, “ – sakė R. Jasienė. VŠĮ „Saugi pradžia“ direktorė akcentavo, kad labai svarbu, kad vaikas žinotų kaip dėvėti šviesą atspindinčią liemenę ir atšvaitą, kad būtų matomas kelyje.

 

Prieš keliolika metų, vyravo nuomonė, kad už viską įmonėje, taip pat ir už darbuotojų saugą yra atsakingas darbdavys. Žinoma, teisinė atsakomybė yra įmonės vadovo, bet SDG pradėjo kalbėti ir apie tai, kad kiekvienas darbuotojas turi saugotis pats ir būti atidus kylantiems pavojams savo darbo vietoje. „Kadangi imliausi bet kokiems mokslams yra vaikai, ši akcija yra tam tikra mokomoji priemonė ateities darbuotojams ir darbdaviams,“ - šypsosi VŠĮ „Saugios pradžios“ direktorė.

 

Akcija vykdoma kaimo mokyklose

„Pirmaisiais metais savo akciją vykdėme miestuose, kuriuose buvo mūsų biurai, bet vėliau pamatėme, kad miestuose ir taip yra daug, norinčių dalyvauti ir dalinti dovanas miesto mokyklų šventėse, o kaimų mokyklos dažnai būna primirštos. O ir mūsų atšvaitai, mano nuomone, labiau reikalingi kaime, jie ir dovanomis bei bendryste džiaugiasi labiau,“ – pasakojo R. Jasienė.

 

„Kai atšvaitai tapo įprasta vaikų saugos priemone keliuose, svarstėme, ką dar galėtume nuveikti, kad mūsų mažieji taptų saugesni? Sukūrėme spalvinimo knygeles su užduotimis pradinukams apie saugų eismą, ir kur mokykloje bei namuose gali slypėti pavojai. Kartu su atšvaitais pradėjome dalinti šviesą atspindinčias liemenes, kurias tapo privaloma dėvėti pradinukams išvykose.“

 

Gerus darbus visada lydi iššūkiai

„Didžiausias iššūkis, kad Rugsėjo 1-oji, visose mokyklose, išaušta tą pačią dieną. SDG turi skyrius 12 Lietuvos miestų, juose dirba apie 250 darbuotojų, kurie aplanko mokyklas. Jų dėka, žinia apie socialinę akciją „Apsaugokime mūsų ateitį“ paskleidžiama plačiai,“ – sakė R. VŠĮ „Saugi pradžia“ direktorė, pridurdama, kad jai pačiai didžiausias jaudulys kyla kalbantis su moksleiviais.

 

„Atsistoji prieš pirmokus ir svarstai, kaip suprantamai jiems paaiškinti, kada reikia apsivilkti šviesą atspindinčią liemenę ar kaip teisingai užsidėti atšvaitą,? Ant kurios rankos dėti atšvaitą? Kairės ar dešinės? Kausto jaudulys, kad tik nieko nepamirštum pasakyti. Atrodo, kad jei ką nors pamirši ar neteisingai pasakysi, tai neteisingai išmoktas pamokas, vaikai prisimins visą gyvenimą,“ – savo mintimis dalinosi R. Jasienė.

 

Be draugų nėra gerų darbų

„Prieš trejus metus išsikėlėme sau tikslą, kad visi kaimo mokyklų pirmokai gautų liemenes, bet tokį ambicingą tikslą galėjome pasiekti tik su rėmėjais ir labai džiaugiamės, kad ir verslui ši idėja pasirodė artima. Turim tokių įmonių, kurios remia šią akciją jau dešimt metų,” – džiaugėsi akcijos organizatorės VŠĮ „Saugi pradžia“ direktorė Rūta Jasienė dėkodama įmonėms: AKSTĖ-servisas, UAB; Jankauskas ir partneriai advokatų profesinė bendrija; UAB „KG Constructions“; UADBB „Rizikos valdymo specialistai“ ; UAB „Rimilė“; UAB „Kogus“, ŽŪB “Ginkūnų agrofirma”; UAB Panevėžio Aurida; Brolių medus; UAB Toras LT;  UAB Remtesta; UAB „Fakto“ autocentras;  UAB Festo; Sidabravo žemės ūkio bendrovė; UAB Jurlota; ProDJ, UAB; Kabelistas, MB; UAB Dėmesio srautas; Turtasta, UAB; PERPETUUM MOBILE, UAB; UAB Raudoniai; Raudoniaus Antano ūkis; Romualdo Trijonio ūkis; UAB "Metta"; Egersund Net, UAB; Litimbera, UAB; UAB Megaomas; Implantera, UAB; UAB „RNDV Statyba"; UAB "Valau"; Hydro Extrusion Lithuania, UAB; UAB „Laidojimo paslaugų centras”;  UAB "Sigma Trans";  Rolginta, UAB; Lankų bokštai, UAB; UAB „Real Job Finder“; UAB "GBY"; LT respublikos vairavimo mokykla, UAB; UAB ,,Okona“;  UAB „Econdo Production LT“;  UAB ,,Limtra“;  UAB ,,Gailestis“ ; Laimučio Palionio firma

 

Esate visada laukiame šioje gražioje gerų žmonių kompanijoje ir kviečiame tapti prasmingos socialinės akcijos „Apsaugokime mūsų ateitį“ rėmėjais.

Rašykite mums saugipradzia@sdg.lt.