„Apsaugokime mūsų ateitį“ - 2015

APSAUGOKIME MŪSŲ ATEITĮ – INICIATYVA, SKIRTA SKATINTI MOKSLEIVIŲ SAUGUMĄ KELIUOSE

Aštuntąjį kartą rengiama socialinė iniciatyva „Apsaugokime mūsų ateitį“ ir šiemet ragina mokylas bei vietos verslo atstovus rūpintis vaikų saugumu kelyje drauge. Prasidedant naujiems mokslo metams, o drauge ir tamsiajam metų laikui, itin svarbu priminti moksleiviams, jog atsargumas kelyje gali išgelbėti gyvybę ar padėti išvengti traumų.

Iniciatyvos metu pradinukams kaimiškose vietoviese ir miestuose visoje Lietuvoje dalinami atšvaitai bei edukacinės spalvinimo knygelės apie saugumą tiek kelyje, tiek mokykloje ar namuose. Susitikimų su moksleiviais metu taip pat pristatoma, kaip tinkamai dėvėti atšvaitus, primenamos svarbiausios pėsčiųjų eismo taisyklės mieste ar kaimo vietovėje, vedamos žaismingos pamokėlės, viktorinos. Tai puikus būdas priminti apie saugumo kelyje svarbą, ypač jei dar ir teikiamos dovanėlės moksleiviams – praktiškos, žaismingos ir naudingos.

Iniciatyvos organizatoriai, SDG grupės nariai VšĮ „Saugi pradžia“ džiaugiasi, jog vaikų saugumu kelyje rūpinasi ne tik nevyriausybinės ar vietos organizacijos, tačiau ir verslo atstovai. Kasmet iniciatyva sulaukia palaikymo ir susidomėjimo iš verslo įmonių, kurios remia atšvaitų dalinimą moksleiviams, edukacinių knygelių leidybą; skatindamos įmonių darbuotojų bendruomeniškumą rengia saugios dienos renginius darbuotojų vaikams, dalina atšvaitus bei knygeles. Toks bendradarbiavimas yra išties laukiamas bei naudingas kuriant visuomenės gerbūvį.

Inicatyva „Apsaugokime mūsų ateitį“, Rugsėjo 1-osios šventės metu bei pirmąsias rugsėjo savaites  keliausianti po Lietuvos mokyklas skleis žinią, jog vaikų saugumu kelyje rūpintis turime tiek mes visi, tiek mokinti to ir mažuosius.

 

2015 08 26

Apie mus rašo: