Vaikų vasaros dienos stovykla „Saugučiai“ 2022

„Saugučiai“ – tai vienos pamainos vaikų vasaros dienos stovykla apie saugumą įvairiose aplinkose ir situacijose. Svarbias pamokas ir žinias derinome su pramogomis, kad vaikai informaciją įsimintų ir smagiai praleistų visas dienas stovykloje.

Stovyklos „Saugučiai“ tikslas – supažindinti vaikus su sauga namuose, mokykloje, gatvėje, viešose erdvėse, prie vandens telkinių, gaisro atveju, taip pat, kaip saugoti save gamtoje ir pačiam apsaugoti gamtą, kaip svarbu saugoti savo sveikatą, užsiimant bet kokia veikla.

Vaikų vasaros dienos stovykloje dalyvavo 20 vaikų, 6 iš jų priklausantys jautresniai socialinei grupei.

Stovyklos metu dalinomės savo ir partnerių profesinėmis žiniomis, patirtimi ir pavyzdžiais.  Dalyviai susipažino su skirtingų profesijų atstovais: ugniagesiais gelbėtojais, Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnais, kultūros ir meno atstovais, pirmosios pagalbos bei gaisro gesinimo lektoriais, įmonių vadovais, bitininkais, treneriais, gidais.

Stovyklos dienos suskirstytos pagal saugumo temas įvairiose srityse: pirmoji diena – gaisrinės saugos mokymai, antroji - saugumas gatvėse pėstiesiems ir su transporto priemonėmis, trečioji - gamtosauga, ketvirtoji – saugumas darbe/mokykloje/namuose, penktoji – saugumas prie vandens telkinių, pirmosios pagalbos mokymai. Kiekvieną dieną skyrėme laiko kūrybinėms dirbtuvėms, žaidimams, poilsiui sode uogaudami ar tiesiog vaikščiodami. Dienos pradžioje aptartos stovyklos taisyklės, kuriose didelis dėmesys skirtas vaikų emociniam saugumui (malonus bendravimas, apsauga nuo patyčių ir pan.), kiekvienas rytas pradėtas su mankšta ir trumpa pamokėlę apie sveiką mitybą ir gyvenseną.

Pagrindinė veiklos vieta – naujas biuro pastatas, su erdve laisvalaikio sale, tualetais, dušais, patogiu valgomuoju, išmaniosiomis mokymo salėmis, dideliu sodu.

Už tai, kad visos dienos buvo skirtingos, įdomios ir labai labai laukiamos, dėkojame partneriams: Kauno m. priešgaisrinei gelbėjimo valdybai, UAB „Ekonovus“, Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Bendruomenės pareigūnui Evaldui Pliokščiui, SDG įmonių grupės prezidentui Eduardui Jasui,  batutų parkui Jump Space, Girstučio baseinui, Kauno m. priešgaisrinės gelbėjimo valdybos II pamainos keturiems ugniagesiams gelbėtojams-narams, Tado Ivanausko Obelynės sodybos-memorialinio muziejaus gidams, Sportshouse treneriams.

Taip pat dėkojame mūsų pagalbininkams savanoriams, kurie žaidė, prižiūrėjo ir saugojo vaikus Ūlai ir Gustui.

Ačiū Rugile, Benediktai, Urte, Erikai, Natai, Markai, Gyte, Domai, Lukai, Domantai, Nemunai, Igne, Domai, Samanta, Deimantai, Brigita, Daneli, Rusne, Smilte, Daniele – Jūs buvome nuostabūs, draugiški, vieningi, kupini energijos ir geros nuotaikos. Dar kartą stipriai apkabiname ir tikimės jus dar sutikti. 

Projektas „Vaikų vasaros dienos stovykla „Saugučiai“ finansuojamas vadovaujantis Kauno miesto savivaldybės projektų atrankos ir finansavimo programos „Iniciatyvos Kaunui“ įgyvendinimo tvarkos aprašu.