„Kalėdinės vaikų svajonės“ 2022

 

Jau tryliktus metus VŠĮ „Saugi pradžia“ organizuoja socialinį projektą „Kalėdinės vaikų svajonės“. Nuo pat ankstyvo rudens, vaikai iš įvairių globos namų ir socialinių dienos centrų kruopščiai kuria originalius kalėdinius atvirukus. Šis kūrybinis procesas turi ir savo tikslą - drąsinti vaikus siekti užsibrėžtų tikslų ir gilinti jų supratimą, kad ką nors pasiekti galima tik įdedant pastangų. Už kiekvieną atviruką vaikai gauna ir finansinį atlygį.

 

2010 metais projektą iniciavo konsultacijų kompanija SDG, bet jau 2011 metais jį perėmė VšĮ „Saugi pradžia“ ir tęsė pradėtus darbus.

Vaikų kuriamus atvirukus kasmet įsigyja tie, kurie nori, kad jų kalėdinis sveikinimas būtų išskirtinis. „Pasakyti, kad mes esame nustebinti, tai nieko nepasakyti apie vaikų kuriamus atvirukus. Atvirukai nuostabūs!“, „Visi atvirukai ne tik išskirtiniai, bet ir labai mieli,“ – džiaugėsi įmonių bei organizacijų atstovai, įsigiję vaikų kurtus šventinius atvirukus.

Bet atvirukai yra tik viena, socialinio projekto „Kalėdinės vaikų svajonės“, dalis. Visi, atvirukus kuriantys vaikai, turi svajonių, kurios yra surenkamos ir paskelbiamos VŠĮ „Saugi pradžia“  internetinėje svetainėje http://www.saugipradzia.lt/puslapis/pildome_svajones . Išpildyti kalėdinę vaikų svajonę gali kiekvienas, kuris turi troškimą padovanoti kalėdinį stebuklą tiems, kuriems gyvenimas pašykštėjo vaikiškai nerūpestingų ir jaukių akimirkų. 2022 metais projekte dalyvauja net 638 vaikai iš įvairių globos įstaigų tikėdamiesi, kad Kalėdų Senelis neaplenks jų ir šiais metais. 

VšĮ „Saugi pradžia“ 2010 metais įkurta ne pelno siekianti organizacija, kurios pagrindiniai veiklos principai – socialiai atsakingo verslo ir savanorystės skatinimas, atsakingų jaunųjų visuomenės narių ugdymas. Šie principai ypatingai svarbūs mūsų tautai, kuriai brangus kiekvienas jos narys – vaikas, jaunuolis, dirbantis pilietis, darbo vietas kuriantis darbdavys. VšĮ Saugi pradžia vykdo ir daugelį kitų socialinių projektų, kurių centre – saugus, sveikas, laimingas ir ugdomas vaikas. Didžiausia paskata „Saugios pradžios“ kolektyvui tęsti pradėtus darbus, tai vaikų noras įsitraukti į veiklas ir, žinoma, teigiama visuomenės reakcija, noras prisijungti, padedant įgyventi užsibrėžtus tikslus.

Nuoširdi padėka projekto rėmėjams:

UAB Geras poilsis, UAB Vario komanda, UAB Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras, UAB Esemda, UAB Kogus, DEO logistics, UAB Silenas transport, „Jankauskas ir partneriai“ advokatų profesinė bendrija, UAB  Varėnos pienelis, UAB „Surenkamos statybos konstrukcijos“, Seimo nariui Mindaugui Skritulskui ir Audroniui Ažubaliui, UAB „RNDV Statyba“, UAB „Bendrieji statybų projektai“, UAB Divum, UAB „Audimas Supply“, UAB Elektromontuotojas, UAB Frilux, UAB Telia Global Services Lithuania, Hoodblan.