Kalėdinės vaikų svajonės 2020

Socialinis projektas „Kalėdinės vaikų svajonės“ vykdomas jau 11 metų. Projektą pirmus metus įgyvendino SDG, kitais metais VšĮ Saugi pradžia perėmė ir tęsė pradėtus darbus.

Projekto dalyviai – vaikai, esantys jautrioje socialinėje situacijoje. Tai vaikai iš globos namų ir lankantys vaikų dienos centrus ar kompleksinius paslaugų centrus. Jau daugelį metų projekte dalyvauja ir negalią turintys vaikai.

    

Projekto „Kalėdinės vaikų svajonės“ metu ugdomas vaikų kūrybiškumas, vaikai padrąsinami siekti užsibrėžtų tikslų, skatinamas vaikų savarankiškumas, atsakingumas bei suvokimas, jog siekiant tikslo, reikia įdėti pastangų, kad svajonės taptų realybe.

Projektas „Kalėdinės vaikų svajonės“ ne tik apie vaikų svajonių pildymą. Vieni vaikai piešė su pieštukais, akvarele, kreidelėmis ar flomasteriais, kiti siuvinėjo šventine tematika, treti karpė, klijavo ir dekoravo įvairiausiomis priemonėmis originalius ir išskirtinius šventinius atvirukus, kuriuos gali įsigyti tiek įmonės, tiek privatūs asmenys. Vaikų kuriami atvirukai su nuoširdžiu sveikinimu ar palinkėjimu yra puiki šventinė dovana artimiesiems, draugams, kolegoms, parneriams ir klientams.

Jauniausia šių metų dalyvė – vienerių metukų Urtė, vyriausia – 21 m. Vitalija.

Vaikai kurdami šventinius atvirukus patys nusprendžia kiek ir kokius atvirukus kurs per trumpą laiką, žinodami, kad už pastangas vaikams bus atsilyginta. Už kiekvieną atviruką vaikas gauna po vieną eurą.

     

Vaikai pasidalino savo mintimis apie projektą „Kalėdinės vaikų svajonės“:

,,Laukiau projekto, nes matydavau, kaip vyresni vaikai prieš Kalėdas piešia atvirutes. Daug piešiau, bandžiau. Labiausiai man patiko ir pavyko piešti eglutės žaisliukus - burbulus. Vieną darbelį padaryti užtrukau valandą. Labai laukiu svajonės išpildymo. Jei neišpildys, liūdėsiu ir daugiau nedalyvausiu.“ (8 metai).

,,Dalyvauju jau ne pirmą kartą. Labai patinka piešti, o paskui puošti atvirukus. Greit dirbu darbelius, per 20 minučių atvirutę padarau. Jei svajonė neišsipildys, tikėsiu ir lauksiu kitų metų.“ (14 metų).

,,Projekte dalyvauju ne pirmą kartą. Aš pasirinkau piešti Kalėdines atvirutes nauja technika. Nusprendžiau daryti 20 atvirukų. Piešimas su kreidelėmis užtrukdavo po valandą, dvi. Man nesvarbu, ar mano svajonė išsipildys, nes kai dirbau atvirukus, turėjau veiklos.“ (18 metų).

,,Šio projekto labai laukiu, nes yra smagu piešti. Piešimo technikas pasirenku pats. Kai svajonė neišsipildo, nuliūstu, nes negaunu, ko noriu.“ (15 metų).

,,Šio projekto laukiu kiekvienais metais. Nuolat dalyvauju. Atvirukus darau įvairia technika. Nei vienais metais svajonės neišsipildė, bet aš neprarandu vilties ir vis tikiu, kad noras išsipildys.“ (17 metų).

Projekte dalyvauja jau ne vienerius metus. Rudenį, apie spalio mėn. pradžią, pats ima domėtis, ar vyks šis projektas ir bus galima piešti atvirukus. Atvirukų skaičių pasirenka pats. Kai buvo mažesnis, padėdavo, patardavo vadovai. Dabar daugiau viską daro, piešia savarankiškai, bet vadovo nuomonės, patarimų paklausia. Vieną atviruką sukurti užtrunka apie 30-45 min. Piešia tai, kas pavyksta. Yra pasitaikę atvejų, kai nesulaukė svajonių išpildymo, buvo nusivylęs. Tačiau kitais metais tęsė dalyvavimą projekte.“ (17 metų).

Aš laukiau projekto nuo tada, kai pranešė, jog jis šiemet vėl vyks. Labiausiai man patinka piešti animacinius Kalėdinius paveiksliukus. Pati nusprendžiau , kad turiu laiko skirti 30- čiai atviručių nupiešti . Vieną atvirutę daryti užtrunka apie 30 minučių. Aš šiame projekte dalyvauju pirmus metus ir esu labai patenkinta. Lauksiu kitų metų , kad galėčiau vėl daryti atvirutes.“ (17 metų).

Projekto „Kalėdinės vaikų svajonės“ metu kuriami ne tik atvirukai, bet ir minkšti šventiniai žaisliukai iš filco medžiagos, puikiai tinkantys eglutės puošimui arba dovanai.

     

Įsigydami kalėdinius atvirukus ar žaisliukus Jūs skatinate vaikus ir toliau stengtis, siekiant savo tikslo – svajonės, įsigyjate originalią dovaną kolegoms, draugams ir artimiesiems gražiausių metų švenčių proga ir paremiate vaikus iš globos namų ir vaikus, lankančius dienos centrus ir kompleksinius paslaugų centrus.

Atvirukų ir žaisliukų kūrėjų kalėdinės svajonės patenka į svajonių registrą, patalpintą https://www.saugipradzia.lt/pildome_svajones. „Kalėdinės vaikų svajonės“ kviečia dalyvius susimąstyti, kad ne visos svajonės gali lengvai išsipildyti. Labai svarbu dėti pastangas ir siekti savo svajonių patiems.

Dar gruodžio pradžioje visų atvirukus kūrusių vaikų, kurių buvo beveik 400, svajonės buvo išpildytos, todėl nuspręsta svajonių registrą papildyti naujomis svajonėmis vaikų iš globos namų, kurie nespėjo prisijungti prie projekto nuo pat jo pradžios ir sukurti šventinių atvirukų. Šie vaikai aprašė, o mažesni nupiešė savo svajones pabrėždami, kodėl jiems jos svarbios. Piešinėliais ir rašinėliais pasidalinta Saugi pradžia Facebook paskyroje. „Šiandien pakviečiau vaikus atsiimti dovanėles. Nemoku aprašyti emocijų, kokias patyrė vaikai ir aš pati: jie taip džiaugėsi, taip šūkavo, juokėsi ir tekini lėkė į savo kambarius kuo greičiau išpakuoti. Nežinau kokio didumo AČIŪ turiu parašyti tiems mieliems žmonėms, kurie išpildė vaikų svajones“ – dalinosi vaikų džiaugsmu Radviliškio pagalbos šeimai centro Direktoriaus pavaduotoja socialiniam darbui.

     

2020 m. projekte „Kalėdinės vaikų svajonės“ dalyvavo 571 vaikai, išpildyta 96 proc. vaikų svajonių.

Kalėdines vaikų svajones galima pildyti iki 2021 m. vasario 1 d.

2021 m. kalėdinės vaikų svajonės bus patalpintos nuo lapkričio 3 d.

Ačiū jums, kad tikite vaikų svajonėmis.

    

Nuoširdžiai dėkojame SDG įmonių darbuotojams, skyrusiems savo laiką dovanėlių supakavimui ir jų nuvežimui vaikams.

Dėkojame projekto partneriams ir rėmėjms: Uždaroji akcinė bendrovė SDG, UAB SDG kodas, Kalėdabarzdis, UAB Euroelektronika, UAB Esemda, UAB RNDV Statyba, UAB Addmore, Architektūros studija A+Arch, UAB Transona, UAB Vingės logistika, UAB HOSTINGER, UAB Silenas Transport, UAB Serpantinas, UAB vario komanda, UAB Montuotojas, AB Audimas, UAB Joniškio hidrostatyba, UAB Klaipėdos implantologijos klinika, UAB GreenTech Baltic, Lietuvos odontologų labdaros ir paramos fondas, UAB Malsena plius, UAB Amber pasta, UAB Bendrieji statybų projektai, Sūduvos Parama, Kredito Unija, LR Seimo nariams Andriui Kupčinskui ir Mindaugui Skritulskui bei visiems kitiems, prisidėjusiems prie socialinio projekto „Kalėdinės vaikų svajonės“ įgyvendinimo.