Kalėdinės vaikų svajonės 2018

Galima drąsiai teigti, kad „Kalėdinės vaikų svajonės“ – tai vaikų viena laukiamiausių kalėdinių akcijų. Vos prasidėjus rudeniui, vaikai nekantriai teiraujasi auklėtojų, kada „pradėsime kurti atvirukus“.

Ilgalaikė akcija „Kalėdinės vaikų svajonės“ kiekvienais metais sudomina vis daugiau įmonių, kurios nori originaliai nustebinti kolegas ar klientus ir įsigyti išskirtinių vaikų kuriamų atvirukų.

Siūvinėti, klijuoti, karpyti, tapyti, piešti, įvairiausiomis medžiagomis dekoruoti atvirukai nustebina kiekvieną – tokių atvirukų negalima pamatyti jokiame prekybos centre. Atvirukų autoriai – vaikai, gyvenantys vaikų globos namuose, lankantys vaikų dienos centrus ar kitas socialines įstaigas. Šie vaikai, nė neįsivaizduodami kur nukeliaus jų atvirukas, kuria juos kruopščiai ir dailiai, apgalvodami kiekvieną detalę. Keletas socialinių įstaigų šiemet sulaukė iššūkio – nupiešti tam tikrą atvirukų skaičių pagal tematiką, atitinkančią įmonės darbo pobūdį. Šiais metais prie socialinės akcijos „Kalėdinės vaikų svajonės“ prisijungė 21 įmonė ir 2 Kauno rajono seniūnijos.

Ši akcija vaikus įkvepia ir skatina atsakingai imtis veiklos, vaikai turi apskaičiuoti, kiek atvirukų spės sukurti per tam tikrą laiką, peržiūrėti, ar turi visų reikiamų medžiagų, kad realizuotų savo sumanymus. Vaikams padeda ir pataria mokytojai, socialiniai pedagogai. Šių metų jauniausia projekto dalyvė – vos 1-erių metukų Valentina, kuri su Vaikų globos namų „Nykštukas“ vadove sukurė atviruką su mergytės rankos antspaudu. 

Motyvaciją stengtis vaikams suteikia piniginis atlygis, kurį gauna už kiekvieną sukurtą atviruką, taip pat galimybė, kad viena jų svajonių bus išpildyta įmonės, perkančios atvirukus ar gavusios sveikinimą iš kitų įmonių, taip pat kitų asmenų, sulaukusių dovanų išskirtinio atviruko su nuoširdžiu palinkėjimu ar tų, kurie nori prisijungti prie akcijos ir parodyti vaikams savo gerumą. Vaikų svajonės talpinamos internetinėje svetainėje www.saugipradzia.lt/pildome_svajones. Visa informacija apie projektą taip pat pateikta atviruko nugarinėje pusėje.

Pirmą kartą per devynerius metus kalėdinėje akcijoje dalyvavo 475 vaikai iš 31 socialinės įstaigos, išpildytas rekordinis dovanų skaičius – 297, tai yra 63% visų vaikų svajonių. Laukdami dovanų ir svečių, vaikai ruošė trumpus vaidinimus, šoko su svečiais, netgi paruošė vaišių stalą.

Akcijos metu Kaune VšĮ „Saugi pradžia“ kartu su Kūrybos kampas 360 organizavo kalėdines dirbtuvėles vaikams. Šio susitikimo metu vyko diskusijos apie aplinkos saugojimą ir šiuolaikines vartotojiškumo tendencijas, o po pokalbių, vaikai ėmėsi kūrybiškų darbų – kūrė atvirukus ir atšvaitus iš antrinių žaliavų. Šių edukacinių užsiėmimų metu vaikai mokėsi daiktus prikelti antram gyvenimui.
Vieni vaikai iš mažų medžio detalių dėliojo gerai žinomus kalėdinius personažus: sniego senius, briedžius, medžius, kalėdines eglutes ir paskui jas klijavo. Kiti vaikai karpė, spalvino ir klijavo įvairiausių formų atšvaitus, kuriuos prisegė prie savo kuprinės.

Projekto globėjas UAB „SDG“ kiekvienais metais išpildo labai daug vaikų svajonių, važiuoja susitikti su vaikais ir išdalinti dovanas, o šiais metais SDG įmonių grupės darbuotojai ne tik išpildė daug svajonių, bet taip pat VšĮ „Saugi pradžia“ 8-ojo gimtadienio proga padovanojo aukų dėžutę, skirtą vaikų svajonių pildymui. Prisidėjus VšĮ „Saugi pradžia“ direktorei Rūtai Jasienei, už surinktus pinigus buvo išpildyta dar 16-os vaikų svajonės.

 

Vaikų sukurtų atvirukų nuotraukas, pildomas vaikų svajones, vaikų nuotraukas ir visą kitą informaciją, susijusią su akcija „Kalėdinės vaikų svajonės“, skelbiame ir ja dalinamės Facebook paskyrose VšĮ Saugi pradžia ir Kalėdinės vaikų svajonės. Vaikų svajones galima pildyti nuo lapkričio 2 d. iki vasario 1 d. Užsakymus įsigyti vaikų pieštų atvirukų galima teikti nuo spalio 1 d. iki gruodžio vidurio.

Dėkojame įmonėms: UAB „Veikmės statyba“, UAB „Verslo“, UAB „Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras“, Asociacija „Narsiečių bendruomenė“, Asociacija „Investors' Forum“, UAB „Vaidenta“, UAB „Elektromontuotojas“, UAB „Šiaulių techninių apžiūrų centras“,  UAB „Raudoniai", UAB „Baltec CNC Technologies“, UAB „Silenas Transport“, Ltd „Deo Logistics“, Garliavos seniūnija, UAB „Intermedix Lietuva“, UAB „Ramiga“, UAB „Puratos Lithuania“, UAB „Dzūkijos vandenys“, UAB „Aplinkos darbai“, Kauno r. Savivaldybės administracijos Rokų seniūnija, UAB „Esemda“, UAB ,,Bendrieji statybų projektai“, UAB „Transporto Vystymo Grupė" ir visiems privatiems žmonėms, įsigijusiems kalėdinių atvirukų projekto metu, ir tiems, kurie pildė vaikų svajones ar kitaip prisidėjo prie to, jog šis gražus projektas ir toliau džiugintų vaikučių, gyvenančių globos namuose ar lankančių vaikų dienos centrus.